Colivia

Colivia vill ge vårdpersonal en möjlighet att skapa ett arbetsliv som håller hela livet. Vi tror på transparens, enkelhet och mänsklighet.

Vi arbetar stenhårt för att hitta smarta och digitala lösningar inom vårdbemanning. På så sätt går mindre resurser till administration och mer resurser kan läggas på den faktiska vården.


Glad illustration

Colivia - Vad, hur & varför

Vad?

En appbaserad plattform som matchar sjukvårdspersonal med passande vårduppdrag – enkelt, snabbt och tryggt.

Hur?

Genom att digitalisera flödet av konsulter och uppdrag, vilket för närvarande är en mycket manuell och arbetsintensiv process.

Varför?

Vi tror att hälso- och sjukvårdspersonal är en av de viktigaste resurserna i vårt samhälle – deras tid och intresse måste hanteras mer effektivt.

Träffa team Colivia

Vi är ett ambitiöst team med en vision att revolutionera hur
vårdbemanning fungerar i Europa.

Sanna Pöyhölä

Konsultchef

sanna.poyhola@colivia.se
0704 61 74 63

Evelina Johansson

Konsultchef

evelina.johansson@colivia.se
08 409 022 10

Illustration kvinna med mobil

Frida Ferencz 

Konsultchef

frida.ferencz@colivia.se
0725 28 08 32

Illustration kvinna med mobil

Åsa Nordlund

Konsultchef

asa.nordlund@colivia.se
0725 60 36 65

Glad illustration

Jimmie Sandberg

Konsultchef

jimmie.sandberg@colivia.se
08 409 022 10

Illustration kvinna med mobil

Nathalie Oscarsson

Bemanningskoordinator Ansvarig

nathalie.oscarsson@colivia.se
0766 95 99 33‬

Gustav Arvidsson

Bemanningskoordinator

gustav.arvidsson@colivia.se
0765 17 57 85

Glad illustration

Pelle Josefsson

Konsultchef

pelle.josefsson@colivia.se
0720 84 94 42

Illustration kvinna med mobil

Emmy Wong

Uppdragskoordinator

emmy.wong@colivia.se
08 409 022 10

Illustration kvinna med mobil

Hannah Alshammar

Uppdragskoordinator

hannah.alshammar@colivia.se
08 409 022 10

Diana Khidri

Uppdragskoordinator

diana.khidri@colivia.se
08 409 022 10

Ginger_dog

Ginger

Office dog

 

Bella_dog

Bella

Office dog

 

Elin Frid

Affärstuveckling

elin.frid@colivia.se
08 409 022 10

Linnea Emilsson

Produktägare

linnea.emilsson@colivia.se
0704 34 75 61

Glad illustration

Mattias Månsson

Utvecklare

mattias.mansson@colivia.se
08 409 022 10

Alexander Bonnevier

CTO

alexander.bonnevier@colivia.se

Illustration kvinna med mobil

Frida Larsson

Marketing Manager 

frida.larsson@colivia.se
0790 66 01 11

Illustration kvinna med mobil

Valeria Carella

People Operations & Recruitment Manager

valeria.carella@colivia.se
0790 62 19 65